Învățământ gimnazial

STOICA GEORGIA

EDUCATIE SI FORMARE: Facultatea de Limba şi Literatura Română, Specializarea Limba Română-Limba Franceză din cadrul Universităţii Spiru Haret Bucureşti.

CALIFICAREA OBTINUTA: Licenţiat în filologie

COMPETENTE DOBANDITE : LIMBA ROMANA–LIMBA FRANCEZA

VECHIMEA LA CATEDRA : 19 ani

GRADELE DIDACTICE: 2011-Definitivat, 2015 GRADUL II, iar in 2019 Gradul I.

EXPERIENTA PROFESIONALĂ :

Experienţa am dobândit-o în timpul a aproape 20 de ani de lucru la catedră, la cursurile de formare continuă, iar în activitatea ca dirigintă am fost formată în cadrul cursurilor de „Consiliere şi orientare” organizate de C.C.D Ialomiţa.

Profesor FORMATOR si MENTOR, din anul scolar 2019.

• MEMBRU CNEME din anul 2018.
  • PROFESOR METODIST al ISJ Ialomița din septembrie 2017.
  • DIRECTOR prin detașare la Școala Gimnazială”Sfîntul Ierarh Nicolae”, Bucu. 2016-2017
  • PREȘEDINTE DE COMISIE la Centrul de Examinare Bucu, la Examenele de Evaluare Nationala pentru elevii claselor a VIII a, sesiunea iunie 2017.
  • COLABORATOR al Revistei CCD Ialomiţa, publicând articole lucrate de copii , sub îndrumarea mea, în Limba Franceză, din anul şcolar 2015-2016.
  • PROFESOR VOLUNTAR în cadrul SNAC pentru judeţul Ialomiţa, din anul scolar 2015.
  • MEMBRU echipa de proiect ECO ŞCOALA, proiect internaţional.
  • MEMBRU ACTIV Asociaţia Profesorilor de Limba Franceză din judeţul Ialomiţa, filiala a Asociatiei Nationale a Profesorilor de Limba Franceza.
  • VICEPRESEDINTE în cadrul Comisiei de Organizare a Olimpiadei de Limbi Romanice, disciplina Limba Franceză în Martie 2016.
  • PROFESOR EVALUATOR la Olimpiada de Limba Franceză, etapa Judeţeană din Martie 2015, martie 2016, martie 2017, martie 2018.
  • PARTENER Centrul Cultural FrancofonBuzău, prin Parteneriatul incheiat in martie 2016, reinnoit anual.
  • MEMBRU in comisiile de la nivelul Unităţilor de Invăţământ unde activez.
  • RESPONSABIL Comisia Diriginţi.
  • RESPONSABIL CEAC.
  • MEMBRU în Comisia de Control Managerial Intern.
  • MEMBRU in Comisia de revizuire a Regulametului Intern, etc.