Platformă educațională și concurs interjudețean de matematică clasele V-VIII SMART HB

REZULTATE

CONCURSUL DE MATEMATICĂ SMART HB

Ediția a III -a  2022 – 2023

Și în acest an, Școala Gimnazială nr.3 Slobozia a organizat împreună cu platforma educațională testemate.ro,  concursul de matematică cu participare națională SMART HB.

Asociația Școala nr.3 Slobozia a acordat premii în bani primilor clasați.

Rezultatele obținute de elevii școlii noastre au fost următoarele:

Clasa  a V-a : Boitan Rafael (Premiul I), Samit Valentin (Premiul al II – lea)

Clasa a VI-a : Chirca Sofia (Premiul I), Nitu Teodora (Premiul al II – lea),

Olaru Stefan (Premiul al III – lea)

Clasa a VII-a : Constantin Andreea (Premiul al II – lea),

Sanda Amalia (Premiul al III – lea)

Clasa a VIII-a : Chirita Denis (Premiul al II – lea), Popescu Alexia (Premiul al III – lea)

Felicitări tuturor copiilor participanți, pentru rezultate și pentru perseverență !

CONDIȚII DE PARTICIPARE

CONCURSUL DE MATEMATICĂ SMART HB

Ediția a IV -a  2023 – 2024

• Obținerea mediilor 9 sau 10 la matematică în anul școlar anterior.
  • Selecția participanților se face de către profesorul de la clasă.
  • Crearea un cont pe platforma educațională gratuită testemate.ro, folosind adresa de mail utilizată pe classroom.
  • Rezolvarea tuturor testelor online postate pe platforma testemate.ro, corespunzătoare clasei din care face parte elevul.

Termenul limită de rezolvare a testelor este 1.06.2024.

Premierea căștigătorilor se realizează la sfărșitul anului școlar.

Vă așteptăm cu drag și vă dorim să obțineți rezultate frumoase!

Echipa Smart HB

Coordonator,

Prof. Ionescu Sorana

Concursul de matematică SMART HB

Ediția a III-a 2022-2023

organizat de Școala Gimnazială nr.3 Slobozia în colaborare cu platforma educațională testemate.ro

Felicitări tuturor elevilor care au obținut rezultate deosebite la ediția a II-a a concursului SMART HB – an școlar 2021-2022. Asociația Școala nr.3 Slobozia a acordat premii în bani primilor elevi clasați.

Rezultatele sunt următoarele:

Clasa a V-a: Stanciu Ana (premiul I), Olaru Ștefan (premiul al II-lea), Nițu Teodora (premiul al III-lea)

Clasa a VI-a: Vizitiu Christian (premiul I), Tătaru Gabriela (premiul al II-lea), Constantin Andreea (premiul al III-lea)

Clasa a VII-a: Chiriță Denis (premiul I), Mihai Luca (premiul al II-lea), Popescu Alexia (premiul al III-lea)

Clasa a VIII-a: Pericli Nicu (premiul I), Savu Ilinca (premiul al II-lea), Dumitru Veronica (premiul al III-lea)

Concursul de matematică SMART HB

Ediția a III-a 2022-2023

Condiții de participare pentru anul școlar 2022-2023:

• Cel puțin media 9 la matematică pe anul școlar anterior
  • Selecția participanților se face de către profesorul de la clasă
  • Crearea unui cont pe platforma educațională testemate.ro, cu adresa de mail folosită la școală, pe classroom
  • Rezolvarea tuturor testelor online postate pe platforma educațională testemate.ro, corespunzătoare clasei din care face parte elevul

Termenul limită de rezolvare a testelor este 1.06.2023.

Premierea câștigătorilor se realizează la sfârșitul anului școlar.

Vă așteptăm cu drag și vă dorim să obțineți rezultate frumoase !

Echipa Smart HB

Coordonator,

Prof. Ionescu Sorana

Echipa Smart Honey Bee
Coordonator: profesor Ionescu Sorana

Dragi părinți și copii,

Avem bucuria de a vă anunța faptul că în anul școlar

2020-2021 am creat https://testemate.ro , o platformă educațională gratuită.

Aici veți găsi o modalitate rapidă și eficientă de recapitulare a noțiunilor esențiale din matematica de gimnaziu și un excelent instrument în pregătirea examenului de evaluare națională.

V-am pregătit un set care cuprinde 47 de teste recapitulative.

Le-am organizat pe ani de studiu și capitole.

La finalul fiecărui an școlar, primii cinci elevi cu cele mai mari punctaje totale (pe nivel de studiu) vor fi premiați.

Pe platformă, până la data de 1.02.21 s-au înscris deja 980 de elevi din toată țara.

Vă așteptăm cu drag!

Mai jos găsiți un video care vă arata pas cu pas cum să utilizați platforma.

SUCCES!